Omlouváme se, ale náš e-shop je momentálně mimo provoz kvůli údržbě. Vaše objednávka nemůže být aktuálně realizována. Děkujeme za pochopení.

Novinky

Tříbarevné vonné svíčky ve skle s víčkem a užívejte si jejich aroma každý den
Tříbarevné vonné svíčky ve skle s víčkem a užívejte si jejich aroma každý den

Levandulový Klid

Naplňte svůj domov jemnými, relaxačními vůněmi a užijte si nevídanou atmosféru, jakou jste ještě nezažili. Tříbarevná svíčka Levandulový Klid není jen zdrojem příjemné vůně, ale také vynikajícím způsobem, jak se odreagovat po náročném dni. Její světlo rozjasní vaši náladu a vnesou atmosféru klidu do vašeho interiéru. Připravte se na cestu plnou smyslných zážitků. Svíčka se skládá ze tří vrstev, které se harmonicky spojují jak barvou, tak vůní. Levandulový Klid ve svých tónech kromě levandule obsahuje také růžové dřevo a vanilku. Toto dokonalé spojení způsobí, že při hoření svíčky se uvolňují aromata, která vás přenesou do jiného rozměru relaxace.

Šťavnaté Ovoce

Tříbarevná svíčka Šťavnaté Ovoce vám zajistí jedinečné vůně, které vás přenesou do letní zahrady plné čerstvého ovoce. Bohatá ovocná nota povzbudí vaše smysly a oživí prostor kolem vás. Jemná pryskyřičná nota vytvoří atmosféru harmonie a relaxace. Doplňkem této kompozice je subtilní zelená nota, která přinese svěžest do vašeho interiéru. Nechť tato tříbarevná svíčka osvětlí váš domov svým fascinujícím spektrem vůní!

Divoká Vanilka

Připravte se na jedinečné vůně. Tříbarevná svíčka Divoká Vanilka je kombinací vanilkové noty s pryskyřičnou notou. Tento aroma je nesmírně elegantní a subtilní. Asociuje teplou a relaxaci. Moderní design svíčky umožňuje její snadné začlenění do každého prostoru.

 

 

Číst článek
Vliv svíček na zdraví
Vliv svíček na zdraví

Svíčky jsou současným trendem na trhu. Představují elegantní dekoraci, vytvářejí atmosféru a navíc naplní interiér oblíbenou vůní. Často je také dáváme svým blízkým jako dárek při různých příležitostech. Podívejme se tedy, co říkají odborníci na téma jejich bezpečnosti.

Začněme tím, že v současné době jsme obklopeni různými chemickými látkami ve většině průmyslových výrobků. Vždy bychom měli věnovat pozornost jejich množství. Alergoložka Karin Pacheco z National Jewish Health je toho názoru, že pokud nespalujeme mnoho svíček na malém prostoru bez ventilace, je úroveň koncentrace vdechovaných chemikálií velmi nízká. Při hoření svíček bychom měli především věnovat pozornost bezpečnostním symbolům uvedeným na etiketách nebo krabičkách. Jsou tam mimo jiné informace týkající se ventilace místnosti.

Svíčky vyrobené z parafínu mohou produkovat formaldehyd, benzen a octový aldehyd – jsou to však jen malé množství těchto sloučenin. Takže svíčka technicky vyzařuje chemikálie, ale výzkumy prokázaly, že nejsou schopny způsobovat jakékoliv zdravotní problémy vzhledem k jejich koncentraci. Podobně jako v parfumérském průmyslu, i při výrobě svíček se může stát, že budeme cítit podráždění. Je to však výsledek použití vůní, tedy reakce výhradně na vůni.

Dr. Nikaeta Sadekar, toxikoložka a starší vědkyně v Research Institute for Fragrance Materials, věří, že koncentrace chemických látek ve svíčkách je tak zanedbatelná, že nemohou škodit životnímu prostředí. Uhlovodíkové sloučeniny vznikající po zapálení svíčky se ve spojení se vzduchem téměř okamžitě odpařují. Tedy běžný spotřebitel, který svíčky spaluje podle doporučení výrobce, nemá prakticky žádný negativní vliv na okolí.

Jak bezpečně používat svíčky? Jak jsme zmínili na začátku článku, nejdůležitějším ukazatelem bezpečnosti používání svíček je správná ventilace místnosti. Každý plamen, ať už ze svíčky nebo z krbu, vyžaduje správnou cirkulaci vzduchu. Nezapomeňte také vždy zastřihnout knot svíčky. Příliš vysoký knot způsobuje kouření, černý nános na skle a nekontrolované plameny, které nevypadají esteticky.

Číst článek
Svíčky a jemné vůně jarních inspirací.
Svíčky a jemné vůně jarních inspirací.

Jaro je obdobím změn, chvílí, které přinášejí nejen svěží vánek, ale také ikonické produkty. Stávají se neodmyslitelnou součástí tohoto magického času. Jedním z nich je série svíček a difuzérů v matném skle. Jejich vůně dodá vašemu dni nový rozměr. Objevte společně s námi jedinečné produkty a dopřejte si chvíli relaxace v atmosféře jemné vůně jarních inspirací.

Lotusový květ

Jaro je časem relaxace a uvolnění. Je dobré se nyní obklopit oblíbenými vůněmi, které dodají energii a pozitivní náladu. Sada svíčky a difuzéru Lotusový květ byla vytvořena pro speciální okamžiky. Vůně jablka, pomeranče a cedrového dřeva vás přenesou do světa plného harmonie a uvolnění. Tato vůně je zároveň jemná a silná, obalující smysly tóny sladkosti a svěžesti. Je to vůně, která relaxuje mysl a dodává životní energii. Barevnost této sady naplňuje optimismem, vyvolává asociace na blaženost a teplo. To je prostě esence elegance.

Tmavá ostružina

Existuje mnoho způsobů, jak se uvolnit. Po intenzivním dni plném výzev, nic neúčinkuje tak uklidňujícím způsobem jako jemné světlo plamene svíčky a její příjemná vůně. Tmavá ostružina není jen směsí dokonale sladěných ingrediencí – je to opravdový požitek pro smysly. Stačí zavřít oči a cítit ten sladký aroma a nechat se unést od každodenních starostí. Tato vůně naplní prostor klidem a radostí, poskytující chvíli blažené relaxace. Ať se vůně svíčky Tmavá ostružina stane vaším oblíbeným prvkem večerního rituálu. Čas na sebe, na reset mysli, regeneraci sil. Zapálením této svíčky si dáváte dárek v podobě úlevy pro tělo a duši.

Difuzéry a vůně na jaro

Bylinková zahrada

Přeneste se do Bylinkové zahrady vonící citrónem, bergamotem, cedrovým dřevem, místa plného svěžesti a energie plynoucí z přírody. Jemná, světle zelená barva skla a dřevěné víčko ladí s aranžmá interiérů a ekologickým životním stylem. Ponořte se do Bylinkové zahrady již dnes!

Cestujte s námi do světa výjimečných vůní, neváhejte, prozkoumejte naši kolekci a objevte své oblíbené vůně na jaro.

Číst článek
3 položek celkem